1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Дали сакате да работите како занаетчија во Германија?

Кристина Бекер
27 февруари 2024

Над 5 милиони луѓе во Германија работат во занаетчиството. Минатата година, близу 250.000 работни места останаа непополнети. Дали сакате да го промените тоа и да работите како занаетчија во Германија? Еве што треба да знаете!

https://p.dw.com/p/4cwbC

Дали сте занаетчија кој цени работи кои се Made in Germany? Тогаш дојдете и изградете си живот во Германија! Што е за тоа потребно, погледнете во видеото!