1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Цветниот рај во Пештани

Ана Арсеновска-Зафирова
6 јули 2024

Дворот на Менка Чичоска во Пештани е вистински магнет за многу посетители и туристи на Охридското крајбрежје. Тие им се восхитуваат на боите и на мирисите на 150 различни видови цвеќиња кои Менка ги одгледува во својата оаза. За неа, пак, грижата за цвеќето е љубов и ќеиф.

https://p.dw.com/p/4hxX2