1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
ЦДУ - Христијанско демократска унија
Фотографија: Maurizio Gambarini/dpa/picture alliance Фотографија: Maurizio Gambarini/dpa/picture alliance

ЦДУ - Христијанско демократска унија

ЦДУ е демохристијанска, конзервативна и економски либерална партија во Германија. Според бројот на членови е втора најголема партија во земјата.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе