1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Батко Ѓорѓија - заштитниот знак на Куманово

Јелена Контиќ | Кејди Демнери
9 јули 2024

Едни велат бил боем, други - само обичен пијаница, едни велат бил легенда, други се чудат зошто е заштитен знак на Куманово. Кој е тој и зошто има споменик среде Куманово?

https://p.dw.com/p/4htwh