1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Барак Хусеин Обама
Фотографија: Thanassis Stavrakis/AP Photo/picture alliance

Барак Обама

Барак Хусеин Обама, роден на 4 август 1961 година во Хонолулу, е американски политичар од Демократската партија кој служеше како 44 претседател на САД од 2009 до 2017 година.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе