#BalkanBooster: во посета на Басок | Сите содржини | DW | 03.10.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

#BalkanBooster: во посета на Басок

Овонеделниот Балкан Бустер двоец-Леила и Арбер- беше во посета на #Basoc, бањалучкиот социјален центар, кој беше отворен пред две години. Центарот, како што велат таму, има намера да биде алтернатива на политичарите, кои неретко ја „злоупотребуваат својата моќ, манипулираат со јавноста и шират омраза“

Гледај видео 02:13
Now live
02:13 минути