1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
ФудбалГерманија

Бактерии ешерихија коли - „пророци“ за ЕУРО 2024

Алима Хотакие
13 јуни 2024

Германски микробиолог користи бактерии ешерихија коли за да ги предвиди резултатите на ЕУРО 2024. Научникот вели - бактеријата пророк предвидела победа на Германија над Шкотска на отворањето на фудбалското првенство.

https://p.dw.com/p/4gu70