1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Али Ахмети
Фотографија: Petr Stojanovski/DW

Али Ахмети

Тема

Али Ахмети е македонски политичар од албанско етничко потекло роден на 4 јануари 1959 година во село Зајас. Поранешен воен командант на Ослободителната народна армија (ОНА).

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе