1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Александар Лукашенко
Фотографија: Alexander Zemlianichenko/AP/picture alliance

Александар Лукашенко

Александар Григоријевич Лукашенко, роден на 30 август 1954 година) е белоруски политичар и државник.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе