AББА се враќа - со новиот албум „Voyage“ | Теми | DW | 05.11.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

AББА се враќа - со новиот албум „Voyage“

Легендарната шведска поп група АББА се растури во 1982 година, но светот не престана да ги слуша нејзините хитови, како „Мама миа“, „Кралица на танцот“, „Пари, пари“ и да танцува на музиката...Сега, по четири децении, четворицата членови на бендот издадоа нов албум – „Voyage“.

Гледај видео 02:29

Прочитај го и ова