99-годишната Елза ја преживеа короната | Старт | DW | 12.09.2020

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

99-годишната Елза ја преживеа короната

99-годишната Елза има преживеано две светски војни. Сега преживеа и Ковид-19. Што е полошо - пандемијата или војната? Војната, вели таа.