99-годишната Елза ја преживеа короната | Свет | DW | 12.09.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Свет

99-годишната Елза ја преживеа короната

99-годишната Елза има преживеано две светски војни. Сега преживеа и Ковид-19. Што е полошо - пандемијата или војната? Војната, вели таа.

Со месеци беше на палијативна нега, на внуците можеше само да им мавта преку прозорец. Но, Елза има преживеано и полошо...
 

Гледај видео 01:47

99-годишната Елза ја преживеа короната

Поврзана содржина

Реклама