9 жртви во напад на Филипините | Вести | DW | 15.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

9 жртви во напад на Филипините

*

Во бомбашки напад на Филипините се убиени најмалку 9 лица. Нападот се случил во автобус полн со патници. Полицијата претпоставува дека атентаторите се од кругот на милитантни исламисти или пак од некоја злосторничка банда.

Поврзана содржина