700 куќарки за бездомни миленици | Сите содржини | DW | 15.01.2022
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

700 куќарки за бездомни миленици

Кирил Јовчевски повеќе од 20 години бесплатно изработува куќички за бездомни животни. Човекот кој има направено стотици куќарки со свои раце, вели дека тоа му го исполнува срцето.

Гледај видео 03:14