7 занимливи факти за Месечината | Сите содржини | DW | 16.07.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

7 занимливи факти за Месечината

Пред половина век луѓе за првпат стапнаа на Месечината. Оттогаш, дознавме многу, многу нешта за единствениот сателит на Земјата. Потсетуваме на некои од најзанимливите...

Прочитај го и ова