61 глас за владата на Бучковски | Теми на денот | DW | 23.09.2005
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

61 глас за владата на Бучковски

Во македонското собрание се гласаше за доверба на владата на премиерот Владо Бучковски.

Македонскиот парламент

Македонскиот парламент

Со 61 глас ЗА, владата на Бучковски остана на нозе. 23 пратеници сметаа дека кабинетот на Бучковски не треба веќе да ја води земјата, додека двајца беа воздржани. Иницијативата за гласање доверба ја потегна пратеничката група на ВМРО Народна партија.
Реклама