60 повредени израелски војници во ракетен напад | Вести | DW | 11.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

60 повредени израелски војници во ракетен напад

*

Најмалку 60 израелски војници се повредени во ракетен напад на палестинските екстремисти врз една база во близина на градот Ашкалон. Според информациите, ракетата била истрелана од страна појасот на Газа. Претходно израелскиот премиер Ехуд Олмерт и палестинскиот претседател Махмуд Абас договорија формирање тимови кои ќе разговараат за решавање на клучните проблеми.