60 Кански фестивал | Вести | DW | 16.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

60 Кански фестивал

Вечерва во Кан се отвара 60 по ред филмски фестивал. Фестивалот ќе биде отворен со проекцијата на филмот „ Мај Блубери Најтс„ До 27 мај ќе бидат прикажани повеќе од 20 филмски остварувања.