6-годишник продава слики за 5000 евра | Теми | DW | 17.06.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

6-годишник продава слики за 5000 евра

Дали е ова мал Пикасо? За сликите на шестгодишниот Микаил Акар од Келн, колекционерите буквално се „грабаат“и плаќаат до 5000 евра за неговите апстрактни ликовни дела.

Гледај видео 01:24