6Г мрежата доаѓа | Сите содржини | DW | 04.05.2021

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

6Г мрежата доаѓа

Сѐ уште нема мрежа 5Г насекаде, а во Германија веќе се зборува за 6Г. Зошто? Дали разликата помеѓу 5Г и 6Г е голема?

Прочитај го и ова