50 години Дојче веле на македонски | Сите содржини | DW | 15.04.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

50 години Дојче веле на македонски

Дојче веле на македонски годинава слави 50 години постоење. Големиот јубилеј го одбележуваме со наградна игра, на која можете да учествувате едноставно. Внимателно погледнете го видеото и одговорете:

Гледај видео 01:06

Прочитај го и ова