40 дена се кршат копја за разрешување на Зврлевски | Старт | DW | 16.08.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

40 дена се кршат копја за разрешување на Зврлевски

Во Парламентот владејачкото мнозинство инсистира на смена на јавниот обвинител Марко Зврлевски, а опозицијата се противи. Времето на говор е ограничено, но седницата може да трае со недели. ВМРО ДПМНЕ со различни тактики ја одолговлекува расправата. „Зврлевски ќе биде разрешен и тие од вас, што треба, ќе одат во затвор“, им порачаа пратениците од СДСМ на пратениците од ВМРО ДПМНЕ.

Гледај видео 03:44