40 дена од смртта на Тоше Проески | Вести | DW | 24.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

40 дена од смртта на Тоше Проески

*

Денеска во Крушево ќе се одржи 40 дневен помен од смртта на македонската музичка икона Тоше Проески. Церемонијата ќе се одржи на гробот на починатиот. Тоше загина на 16 октомври во сообраќајна несреќа во близина на Нова Градишка во Хрватска.