4 Палестинци загинаа во израелски ракетен напад | Вести | DW | 31.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

4 Палестинци загинаа во израелски ракетен напад

*

Во израелски ракетен напад врз една полициска станица во градот Кан Јунис во јужниот дел на појасот Газа загинаа најмалку 4 палестински полицајци. Според наводи на очевидци и на локалните болници притоа повредени биле 10 лица. Израелската армија соопшти дека нападот е одговор на серијата ракетни напади од појасот на Газа вр израелска територија.