4 лица загинаа во напад во Кабул | Вести | DW | 06.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

4 лица загинаа во напад во Кабул

Најмалку 4 лица загинаа во самоубиствениот бомбашки напад во авганистанскиот главен град , Кабул . Според подаотоците од властите бомбашот самоубиец , го активирал екссплозивот во неговото возило кои имало такси ознаки во близина на парламентот на Авганистан. Во нападот се повредени уште четири лица. Мѓу загинатите се наоѓа и еден полицаец . Оваа е трет бомбашки напад во Кабул од почетокот на годнава наваму .