32 жртви во сообраќајна несреќа во Турција | Вести | DW | 14.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

32 жртви во сообраќајна несреќа во Турција

Во судар на школски автобус и камион воТурција загинаа најмалку 32 лица, во најголем број деца. Автобусот бил на пат од Измир кон Кападокија. Не се познати поблиски околности како дошло до несреќата, што се случи кај градот Аксарај.