26 убиени милитанти во Ирак | Вести | DW | 30.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

26 убиени милитанти во Ирак

*

Американската армија во Ирак соопшти дека ликвидирала 26 припадници за кои се верува дека биле поврзани со иранска терористичка мрежа. Во акцијата во квартот Садр Сити во Багдад биле уапсени уште 17 лица.