20 загинати во бомбашки напад во Ирак | Вести | DW | 23.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

20 загинати во бомбашки напад во Ирак

Во самоубиствен бомбашки напад што се случи утрината во ирачкиот град Мандали загинаа најмалку 20 лица. Бомбашот самоубиец се разнел себеси во едно кафуле во градот кој се наоѓа во близина на границата со Иран . Уште 30 лица се повредени во нападот .