20 години од првиот смартфон | Сите содржини | DW | 15.08.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

20 години од првиот смартфон

Милијарди луѓе ширум светот не можат да си го замислат животот без смартфон.Поминаа точно 20 години откако првиот таков телефон се појави на пазарот. Во Македонија, во меѓувреме, во оптек се над два милиони мобилни уреди

Прочитај го и ова