19 загинати во сообраќајна несреќа во Малезија | Вести | DW | 13.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

19 загинати во сообраќајна несреќа во Малезија

*

Најмалку 19 лица загинаа, а седум се повредени во автобуска несреќа во Малезија. Државната агенција Бернама зборува за досега најтешка сообраќајка во историјата на земјата. Според информациите автобусот излетал од еден планински пат во северниот дел на земјата.