16 години независност | Теми на денот | DW | 08.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми на денот

16 години независност

Македонија го одбележува Денот на независноста 8 септември

default

Вечерва во Македонската опера и балет ќе биде одржана свечена академија. Вчеравечер имаше прием во парламентот.