15 инфицирани од птичји грип | Теми на денот | DW | 10.01.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

15 инфицирани од птичји грип

Бројот на инфицирани лица од вирусот на птичји грип во Турција се зголемува. Три лица досега починаа.

default

Реклама