14-годишен ученик со практичен изум во време на пандемија | Теми | DW | 03.08.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

14-годишен ученик со практичен изум во време на пандемија

Мозес Мбага е 14-годишно момче од Танзанија. Тој ја создаде апликацијата ЕгзамНет за да им помогне на своите соученици да го тестираат своето знаење за време на зкарантинот поради Ковид-19. Апликацијата може да се користи и по пандемијата на коронавирус.

Гледај видео 01:49