13 загинати во две несреќи во Русија | Вести | DW | 29.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

13 загинати во две несреќи во Русија

*

Осум лица загинаа во несреќа на товарен авион од типот Антонов, кој синоќа се урнал непосредно по полетувањето од аеродромот Домодедово во Москва. Ниту еден од членовите на екипажот не ја преживеал несреќата. Неколку часови претходно, во хеликоптерска несреќа во регионот Умдуртија на Урал, загинале пет лица.