112-годишен Јапонец официјално е најстариот маж во светот | Старт | DW | 10.04.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

112-годишен Јапонец официјално е најстариот маж во светот

Масазо Нонака е роден во јули 1905 година. Јаде три оброци дневно и ужива во сумо и во музика на телевизија. Претставничка на Гинисовата книга на рекорди сега му врачи признаница за најстар маж во светот.

Гледај видео 01:01