11 германски изрази кои ќе ви бидат потребни во лето | Сите содржини | DW | 28.07.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

11 германски изрази кои ќе ви бидат потребни во лето

Лето е во Германија. Тоа значи одење на одмор, ладење во локалниот базен или уживање на топлото сонце. Ова се 11 германски зборови кои веројатно ќе ги слушате често летово.

Прочитај го и ова