104 години од смртта на Гоце Делчев | Вести | DW | 04.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

104 години од смртта на Гоце Делчев

Денеска се одбележуваат 104 години од смртта на Гоце Делчев, еден од најголемите македонски херои. Пред надгробниот споменик во црквата Свети Спас во Скопје се поклони државно политичкиот врв а беше одржана и панихида која ја водеа поглаварот на МПЦ г.г. Стефан и митрополитот кумановско полошки г.Кирил.