Џуно стигна до Јупитер | Сите содржини | DW | 05.07.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Џуно стигна до Јупитер

По пет години во вселената, сондата „Џуно“ стигна до Јупитер. Сондата, според наводи на американската вселенска агенција НАСА, би требало по многу елиптична патека да им се приближи на гасните облаци на Јупитер.

Гледај видео 01:30
Now live
01:30 минути