Џонсон не се кандидира за наследник на Камерон | Сите содржини | DW | 30.06.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Џонсон не се кандидира за наследник на Камерон

Борис Џонсон, лицето на брегзит, кој значително придонесе за успех на кампањата за излез на Велика Британија од ЕУ, и кој се сметаше за веројатен иден премиер, ја соопшти изненадувачката одлука да не се кандидира за наследник на британскиот премиер Дејвид Камерон

Гледај видео 01:24
Now live
01:24 минути

Прочитај го и ова