1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Џенерал Моторс

Џенерал Моторс позната и под кратенката ЏМ е американска мултинационална компанија со седиште во Детроит која воглавно се занимава со производство на возила.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе