Ќе се помират ли Тачи и Петковски? | Македонија | DW | 17.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Ќе се помират ли Тачи и Петковски?

Премиерот Груевски тврди - нема владина криза.Груевски и Петковски ја смируваат топката.Дали сепак ќе има помирување меѓу коалиционите ДПА И НСДП?ЕУ амбасадорот Фуере ја повикаа власта да покрене соработка со сите партии

default

Никола Груевски