Ќе престане ли некогаш пукањето во Украина? | Старт | DW | 30.06.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Ќе престане ли некогаш пукањето во Украина?

ОБСЕ наместо примирјето, постојано ги набљудува борбите на истокот на Украина. Овде нема примирје, се жалат луѓето кои живеат во близина на линијата на фронтот.

Гледај видео 01:48
Now live
01:48 минути