Ќе предизвика ли Грција нова евро-криза? | Старт | DW | 26.01.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Ќе предизвика ли Грција нова евро-криза?

По победата на левичарскиот сојуз Сириза на парламентарните избори во Грција, лидерот Алексис Ципрас сака да издејствува отпис на долговите на неговата земја и прекин со радикалниот курс на штедење. Ќе доведе ли тоа до турбуленции во Европа?

Гледај видео 01:13
Now live
01:13 минути