Ќе запре ли падот на цената на нафтата? | Сите содржини | DW | 13.01.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Ќе запре ли падот на цената на нафтата?

Цените на нафтата не престануваат да паѓаат. Првпат во последните 12 години тие се на ниво под 31 американски долар за барел. Крај на надолниот тренд не е на повидок.

Гледај видео 01:12
Now live
01:12 минути

Прочитај го и ова