Њујорк, уапсени осомничени терористи | Вести | DW | 03.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Њујорк, уапсени осомничени терористи

Полицијата во Њујорк уапси три лица кои се осомничени дека подготвувале терористички напад на аеродромот Кенеди. Едно лице е уапсено во Њујорк, а двајца во Тринидад, четвртиот е во бегство. Групата според информациите планирала да го дигне во воздух системот за снабдување со гориво за авионите.