1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Њујорк; САД

Тема

Њујорк или Њујорк сити е град со најголем број жители во САД, а истовремено е и политички и финансиски центар и седиште на Обединетите нации.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе