1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Здравје

Њујорк се враќа кон нормалноста

Бастијан Хартинг
13 април 2021

Жителите на Њујорк повторно се раздвижени. Тоа е поради пролетта, но и разлабавувањето на рестрикциите. Градот кој во екот на пандемијата во САД беше пуст, сега повторно се полни со живот. Неговите жители се одушевени, но и претпазливи.

https://www.dw.com/mk/%D1%9A%D1%83%D1%98%D0%BE%D1%80%D0%BA-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%BA%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%B4-%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D0%B4%D0%B0%D1%83%D0%BD-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%B0%D0%B2%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%9A%D0%B5-%D1%81%D0%B0%D0%B4/video-57184846
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Москва Анексија Украина

Путин потпиша анексија на четири украински региони

Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница