Њујорк се враќа кон нормалноста | Сите содржини | DW | 13.04.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Њујорк се враќа кон нормалноста

Жителите на Њујорк повторно се раздвижени. Тоа е поради пролетта, но и разлабавувањето на рестрикциите. Градот кој во екот на пандемијата во САД беше пуст, сега повторно се полни со живот. Неговите жители се одушевени, но и претпазливи.

Гледај видео 02:34

Прочитај го и ова