1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Љубчо Георгиевски

Тема

Љубчо Георгиевски е македонски политичар роден на 17 јануари 1966 година во Штип. Во македонската политика е активен од првите повеќепартиски избори во 1990 година.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики