Љубчо Георгиевски: Дојче веле е веродостоен извор на информирање | Сите содржини | DW | 10.05.2019

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Љубчо Георгиевски: Дојче веле е веродостоен извор на информирање

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски вели дека со задоволство ги чита анализите за домашните и меѓународните случувања кои се објавуваат на Дојче веле, кого го смета за еден од најсериозните светски медиуми. Смета дека програмата на македонски јазик е релевантен и веродостоен извор на информирање, со вистински информации и без лажни вести, што е добар пример за останатите медиуми.

Прочитај го и ова